ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації місцевого рівня
опубліковано 11 грудня 2024 року о 15:28

Повна назва документа державного планування (далі - ДДП)

"Детального плану частини території кварталу в районі вул. Кільченська м. Підгородне Дніпровського району Дніпропетровської області, щодо розміщення об'єктів торгівлі, з урахуванням інтересів власників земельних ділянок, які є суміжними землекористувачами".

1) Замовник СЕО

Замовником проекту містобудівної документації місцевого рівня є Підгородненська міська рада 

Адреса: 52001, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, м. Підгородне, вул. Центральна, 46.

тел.: 073-796-58-57, 056-796-58-57; e-mail: info@pidgorodne.otg.dp.gov.ua

ДПТ розробляється відповідно до Рішення Підгородненської міської ради Дніпровського району Дніпропетровської області № 3030-38/8 від 05 липня 2024р.


2) Вид та основні цілі документу державного планування

У відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», детальний план території (ДПТ) – містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території.

Містобудівна документація місцевого рівня є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, яка призначена для обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та іншого використання території.

Детальний план є містобудівною документацією місцевого рівня, яка визначає функціональне призначення, параметри забудови земельної ділянки з метою розміщення об’єкту будівництва, формування принципів планувальної організації забудови. ДПТ уточнює принципові положення проектних пропозицій генерального плану.

Детальний план території розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів та визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та функціонального призначення території, формування системи громадського обслуговування населення, організації інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки території.

Основна мета ДДП: зміна цільового призначення окремої земельної ділянки із земель сільськогосподарського призначення на землі транспорту для розміщення об'єктів дорожнього сервісу.

Територія м. Підгородне розташована в зоні степу з помірно-континентальним кліматом, який вирізняється сухим, жарким літом і не дуже прохолодною зимою. Перевага акумуляції над ерозією в пліоцені призвело до утворення пліоценової тераси на річці Кільчень. Наявність стародавньої тераси з різким східним схилом та пануючими відмітками.

Територія Підгородненської міськради приваблива для розміщення житлової та дачної забудови, комунально-виробничих зон, розвитку об'єктів обслуговування й торгівлі.

Фрагмент основного креслення генерального плану та плану зонування м. Підгородне Дніпровського району (ДП "Містобудівний кадастр" м. Дніпро, 2020р.) з зазначеним місцем проектної території частини території кварталу.

Площа розроблення містобудівної документації близько 0,4га. Функціональне території - сельбищна. Фактично територія ДПТ відноситься до сельбищної території в межах якої знаходиться переважно малоповерхова житлова садибна забудова.

Основна мета ДДП Визначення можливості розміщення комерційного об'єкту на окремій зем.діл. кадастровий № 1221411000:02:028:0097 за умови зміни її цільового призначення, розміщеної поблизу зем.діл. кадастровий №:1221411000:02:028:0132 та 1221411000:02:028:0133


3) Інформація про те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля 

Види планової діяльності та об’єкти, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, визначені частиною 2 статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Розроблення детального плану території передбачає формування проектних рішень на всю територію проектної ділянки. Проектні рішення охоплюють усі види діяльності, які провадяться або провадження яких заплановане в перспективі на території ділянки. Проектні рішення архітектурно-планувальної організації та потреби територіального розвитку обумовлюються в тому числі завданням на розроблення детального плану території. Проект визначає територіальні (просторові) умови для реалізації діяльності, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, в частині дотримання планувальних обмежень (санітарно- захисних зон, охоронних зон, природоохоронних зон, котрі будуть відображені в графічній частині ДПТ у разі їх наявності), а також в частині дотримання режимів господарської діяльності в їх межах, які визначені законодавством України та низкою нормативно-правових актів та у сфері забезпечення норм санітарної гігієни та охорони навколишнього природного середовища поза територією населених пунктів. До сфери охоплення СЕО детального плану території відноситься оцінка наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, від реалізації проектних рішень.

Обсяг СЕО визначається переліком основних екологічних проблем міста й наявних на території.

Проектні рішення детального плану охоплюють усі види діяльності, які провадяться або провадження яких заплановане в перспективі на даній. Окремі види діяльності можуть відноситися до таких, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля. Наявність видів діяльності, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, на території проектування буде уточнена під час формування опорного плану території. Необхідність впровадження на перспективу видів діяльності, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, буде визначена у ході розроблення проектних рішень детального плану.


4) Ймовірні наслідки

Виконання стратегічної екологічної оцінки проекту детального плану території в межах проектування передбачає аналіз та оцінку ймовірних наслідків та ризиків реалізації проектних рішень детального плану як на окремі компоненти довкілля (ґрунти, поверхневі та підземні водні ресурси, атмосферне повітря, рослинний і тваринний світ), так і на комплексні умови території – мікроклімат та ландшафти, розвиток природних процесів, а також на здоров’я населення.

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення: У ході здійснення стратегічної екологічної оцінки мають бути оцінені ймовірні наслідки реалізації документа державного планування проєкту, зокрема, мають бути оцінені наслідки для таких компонентів довкілля:

- ґрунти - ймовірний вплив на геологічне та ґрунтове середовище можливий при будівництві об’єкту внаслідок тимчасового складування будівельних відходів та залишків матеріалів, а також порушення, ущільнення та перенесення ґрунтового покриву відбуватиметься під час будівництва та руху транспортних засобів в межах земельної ділянки. Внаслідок реалізації рішень проекту не передбачається посилення вітрової або водної ерозії ґрунтів, поява таких загроз, як землетруси, зсуви, селеві потоки, провали землі та інші подібні загрози.

- атмосферне повітря - ймовірний вплив на атмосферне повітря відбуватиметься на етапі проведення підготовчих та будівельних робіт внаслідок створення стаціонарних та пересувних джерел викидів забруднюючих речовин. Під час експлуатації проектованих будівель будуть відсутні.

- водні ресурси - плановані заходи усунуть неконтрольовані витоки забруднювачів. Загальні наслідки попередньої діяльності населення для поверхневих та підземних вод будуть знижені за умови виконання проектних заходів.

- стан фауни, флори, біорізноманіття - зважаючи на положення території опрацювання детального плану території та характер планованої діяльності, наслідки будуть відсутні

- кліматичні фактори - плановані заходи не матимуть наслідків.

Серед ризиків впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування можна віднести: якість існуючого атмосферного повітря, акустичного середовища. На ділянках експлуатації проектованого об’єкту вони не посиляться.

Запропоновані заходи проєкту будуть спрямовані на недопущення забруднення охорони навколишнього природного середовища на території, що в свою чергу мінімізує ймовірний шкідливий вплив на здоров’я населення.

Впливи, що призведуть до локальних змін клімату на території розробки ДДП – не передбачаються. Ймовірна інфільтрація забруднення будівельними відходами та паливно-мастильними матеріалами в ґрунтові води відсутні. Під час експлуатації об'єкту не передбачається.

Наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, відсутні. Детальний план розробляється з урахуванням особливостей території та забудови яка вже склалася, з дотриманням державних будівельних норм, санітарних норм і правил України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища.

б) для територій з природоохоронним статусом. 

В межах проектування території з природоохоронним статусом відсутні.

В межах ДДП:

- об’єкти природно-заповідного фонду відсутні,

- озеленення загального користування відсутнє,

- пам’ятники історико-культурної цінності регіонального значення відсутні.

Проектні рішення ДПТ очікування впливу не передбачається, оскільки об’єкти природно - заповідного фонду на прилеглих до проектування територіях відсутні.

в)транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення. 

Зважаючи на географічне положення території проектування детального плану транскордонні наслідки реалізації проектних рішень для довкілля, у тому числі здоров’я населення, не очікуються.


5) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі, якщо проект не буде затверджено

У випадку, якщо документ державного планування не буде затверджено, земельна ділянка, яка перебуває в приватній власності не зазнає змін.

У випадку не затвердження документа державного планування громада матиме або:

- інерційний сценарій розвитку, коли зовнішні та внутрішні фактори впливу залишаються незмінними, суспільно-економічний стан громади змінюється за інерцією, або;

- оптимістичний, коли громада в межах свого населеного пункту активно використовує можливості в умовах швидкого суспільно-економічного розвитку, демонструє позитивну динаміку, докладає зусиль «з середини системи» і підтримує сильні сторони зовнішніми можливостями.


6) Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час СЕО

Для проведення стратегічної екологічної оцінки буде використано: доповіді про стан навколишнього природного середовища в Дніпропетровської області, екологічні паспорти області; інформація, яка включена в інші акти законодавства, що мають відношення до проєктів документів державного планування; публічні (загальні) дані моніторингу стану довкілля; експертні оцінки; інша доступна інформація, яка стосується саме району виконання ДДП.

Основною метою прогнозу є оцінка можливої реакції навколишнього природного середовища на прямий чи опосередкований вплив людини, вирішення задач раціонального природокористування у відповідності з очікуваним станом природного середовища.

Для розробки стратегічної екологічної оцінки передбачається використовувати наступну інформацію :

- проведення консультацій з громадськістю щодо екологічних цілей та можливого впливу на здоров’я населення;

- регіональної доповіді про стан навколишнього середовища в Дніпропетровській області,

- програму економічного і соціального розвитку м. Підгородне.

- екологічний паспорт Дніпропетровської області

- статистичну інформацію,

- проектні рішення генерального плану міста,

- технічний звіт із топографічного знімання території проектних робіт, графічні матеріали розроблені на топографічній зйомці М 1:1000,


7) Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків 

Під час здійснення стратегічної екологічної оцінки передбачається розглянути заходи із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, визначені законодавством, зокрема Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища», яким встановлено, що використання природних ресурсів громадянами, підприємствами, установами та організаціями здійснюється з додержанням обов’язкових екологічних вимог:

- раціонального і економного використання природних ресурсів на основі широкого застосування новітніх технологій;

- здійснення заходів щодо запобігання псуванню, забрудненню, виснаженню природних ресурсів, негативному впливу на стан навколишнього природного середовища;

- здійснення заходів щодо відтворення відновлюваних природних ресурсів;

- застосування біологічних, хімічних та інших методів поліпшення якості природних ресурсів, які забезпечують охорону навколишнього природного середовища і безпеку здоров’я населення;

- збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду, а також інших територій, що підлягають особливій охороні;.

- здійснення господарської та іншої діяльності без порушення екологічних прав інших осіб;

- відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами, інші заходи.


 8) Пропозиції щодо структури та змісту звіту про СЕО

Стратегічна екологічна оцінка буде виконана в обсягах, визначених статтею 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»: 1) зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;

2) характеристику поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо документ державного планування не буде затверджено (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

3) характеристику стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

4) екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

5) зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативному впливу на здоров’я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються документа державного планування, а також шляхи врахування таких зобов’язань під час підготовки документа державного планування;

6) опис наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових (1, 3-5 та 10-15 років відповідно, а за необхідності – 50-100 років), постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків;

7) заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;

8) обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки);

9) заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

10) опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності);

11) резюме нетехнічного характеру інформації, передбаченої пунктами 1-10 цієї частини, розраховане на широку аудиторію.


9) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції та строки їх подання

Пропозиції та зауваження надаються в письмовій формі на електронну адресу e-mail: info@pidgorodne.otg.dp.gov.ua або до поштової скриньки міської ради 52001, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, м. Підгородне, вул. Центральна, 46 в робочі дні з понеділок – четвер 08:00 – 17:00; п’ятниця 08:00 – 16:00.

Строк громадського обговорення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки не може становити менш як 15 днів з дня її оприлюднення.


Дякуємо за розуміння! Бережіть себе!

Все буде УКРАЇНА.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux