Про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки містобудівної документації місцевого рівня: "Детальний план частини території кварталу по вул. Шосейна м. Підгородне
опубліковано 14 липня 2021 року о 09:21

ЗАЯВА 

Про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

містобудівної документації місцевого рівня:

"Детальний план частини території кварталу по вул. Шосейна м. Підгородне Дніпровського району Дніпропетровської області, щодо розміщення земельної ділянки для будівництва льодової арени, з урахуванням інтересів власників земельних ділянок, які є суміжними землекористувачами"

 

Акроніми та абревіатури
ДБН Державні будівельні норми
ДПТ Детальний план території
ДДП Документ державного планування
ДСТУ Державний стандарт України
ДСанПіН Державні санітарні правила і норми
ПЗФ Природно-заповідний фонд
СЕО Процедура стратегічної екологічної оцінки документу державного планування
м. Місто
вул. Вулиця
просп. Проспект
ТОВ             Товариство з обмеженою відповідальністю

Документ складено згідно вимог ст. 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

ДПТ розроблений відповідно до Рішення Підгородненської міської ради Дніпровського району Дніпропетровської області № 594 - 5/8  від 27.05.2021р. 

1) Замовник СЕО

Замовником проекту містобудівної документації місцевого рівня є Підгородненська  міська рада 

Адреса: 52001, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, м. Підгородне, вул. Центральна, 46.

тел.: (056) 761-11-17

e-mail: Pidgorodne@pmrada.gov.ua

2) Вид та основні цілі документу державного планування

У відповідності до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», детальний план території (ДПТ) – містобудівна документація, що визначає планувальну організацію та розвиток території. Детальний план території може виконуватись для ділянок в межах населених пунктів.

Містобудівна документація місцевого рівня є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, яка призначена для обґрунтування довгострокової стратегії планування, забудови та іншого використання території.

Детальний план є містобудівною документацією місцевого рівня, яка визначає функціональне призначення, параметри забудови земельної ділянки з метою розміщення об’єкту будівництва, формування принципів планувальної організації забудови. ДПТ уточнює принципові положення проектних пропозицій генерального плану. 

Детальний план території розробляється та затверджується в інтересах відповідної територіальної громади з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів та визначає основні принципи і напрямки планувальної організації та функціонального призначення території, формування системи громадського обслуговування населення, організації інженерно-транспортної інфраструктури, інженерної підготовки території.

Склад та зміст генерального плану визначається ДБН Б.1.1-14:2012 «Склад та зміст детального плану території». Рішення генерального плану мають відповідати вимогам ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій», а також широкого кола інших державних будівельних норм та державних стандартів України.

Мета розроблення містобудівної документації.

Відповідно до проектних рішень генерального плану м. Підгородне, забудова вздовж вулиці Шосейна поблизу Центральної відноситься сельбищної території в межах якої передбачено розміщення громадської та житлової забудови (змішаного типу). Переважна більшість забудови в межах даного кварталу відноситься до об'єктів громадського обслуговування й використання.

Детальний план території далі (ДПТ) уточнює положення генерального плану у більш крупнішому масштабі. В межі ДПТ потрапляє близько п'яти земельних ділянок з боку вул. Шосейна. Дві  з них відносяться до земель громадської забудови.

ДПТ розробляється для зміни цільового призначення двох суміжних земельних ділянок, вільних від забудови кад. №: 1221411000:02:044:0129 та 1221411000:02:044:0258  на - (для будівництва та обслуговування інших будівель громадської забудови). Ділянки довгий час не використовувалися за призначенням, фактично розташовані серед кварталу, до них відсутній вільний пішохідно-транспортний підхід з усіх сторін обмежені суміжними земельними ділянками.

Створення правових і економічних умов для залучення різних форм інвестування, відновлення процесу містобудівного освоєння, реновації території, появу додаткових й необхідних послуг для населення.

Будівництва льодової арени передбачає комплекс приміщень необхідних для заняття та активного дозвілля населення, а також формування в'їзного вузлу перед комплексом, що потребує додаткової площі необхідної для розміщення компактної в плані будівлі на декількох суміжних земельних ділянок в центральній частині міста серед громадської зони, що в цілому відповідає проектним рішенням містобудівної документації та оточуючій забудові. Габаритні розміри основної будівлі для арени 30м х 60м х h8,5м, габаритні розміри додаткових необхідних приміщень вхідного вузлу 12м х 25м х h8,5м.

Будівництва льодової арени передбачено також на земельних ділянках №: 1221411000:02:044:0129 та 1221411000:02:044:0258  що можливо за умови зміни їх цільового призначення.

3) Інформація про те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля 

Стратегічна екологічна оцінка Програми дає можливість зосередитися на всебічному аналізі можливого впливу планованої діяльності на довкілля та використовувати результати цього аналізу для запобігання або пом’якшення екологічних наслідків в процесі стратегічного планування. Метою СЕО є забезпечення високого рівня охорони довкілля та сприяння інтеграції екологічних факторів. За кожним пріоритетним напрямком Програми розробляється низка заходів і проектів, серед яких можуть бути проекти, які відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля», підлягатимуть оцінці впливу на довкілля до прийняття рішення про провадження планованої діяльності. Для таких проектів має бути здійснена процедура оцінки впливу на довкілля.

Обсяг СЕО визначається переліком основних екологічних проблем міста й наявних на території.

м. Підгородне. Основними забруднювачами атмосфери на території міста є наявні, промислові підприємства, стихійне сміттєзвалища, які забруднюють навколишнє середовище в результаті своєї діяльності, транзитна автомобільна дорога та розташовані навколо міста промислові підприємства. Вплив від об’єктів на території міста є незначним поширюється лише на окремі локальні території міста, які розміщені в СЗЗ від них. Такі об'єкти розташовані за межами центральної частини міста і не впливають на територію ДПТ.

Територія ДПТ. Екологічна ситуація території проектування протягом останніх років залишається стабільною, випадків екстремально-високого рівня забруднення складових довкілля, ґрунтів, підтоплення, зсувів, просідань поверхні території в межах ДПТ, хімічних викидів- дані відсутні.

Основними видами впливу діяльності об’єкту після будівництва під час експлуатації на навколишнє середовище є:

- вплив на атмосферне повітря  - забруднення повітря викидами автомобільного транспорту відвідувачів (парковка 12 маш/міс);

- шум від устаткування розміщеного в глибині території поруч з будівлею арени в межах 15м навколо, за межами розміщення існуючої житлової та громадської забудови.

Позитивні аспекти проекту:

- зменшення впливу електричного поля від існуючої ЛЕМ 10кВ за рахунок її переукладенням КЛ за межами майданчику забудови;

- скид стічних вод (господарсько-побутові стоки) - до мереж міста (централізоване водовідведення);

- відходи (тверді побутові) - заплановано збирати в контейнери на існуючому майданчику з твердим водонепроникним мощенням, огороджений з трьох сторін та накритий дашком за межами ДПТ розміщеному на вул. Шосейна;

- озеленення вільної від забудови території в межах земельних ділянок, додатково на перспективу передбачено вертикальне озеленення будівлі;

- будівництва льодової арени передбачається з швидкобудуюємих металоконструкцій обшитих сендвіч панелями,  для такого типу будівель термін зведення є незначним й при цьому відбувається мінімальний вплив на середовище, менші затри під час підготовки майданчику, використовуються елементи будівлі виготовлені за межами ДПТ на підприємствах з  матеріалів, які відповідають нормам пожежної безпеки та вимогам, що запропоновані санітарними та будівельними нормами. Всі матеріали, що використовуються у будівництві  не несуть загрози здоров'ю людини.

 

4) Ймовірні наслідки

Основні екологічні проблеми території та природоохоронні цілі визначають рамки обсягу стратегічної екологічної оцінки:

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, в ході будівництва нежитлової будівлі - забруднення повітря викидами автомобільного транспорту під час реалізації проектних рішень,  шумове забруднення під час будівельних робіт, детальний план розробляється з урахуванням особливостей території та забудови яка вже склалася, з дотриманням державних будівельних норм, санітарних норм  і правил України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Впливи, що призведуть до локальних  змін клімату на території розробки ДДП – не передбачаються. Ймовірна інфільтрація забруднення будівельними відходами та паливно-мастильними матеріалами в ґрунтові води – можливе лише за умови використання будівельної техніки й механізмів, які вже мають великий відсоток зношеності, потребують ремонту. Під час експлуатації об'єкту не передбачається. Натомість такий об'єкт відкриття такого об'єкту відкриває нові можливості для активного відпочинку й дозвілля населення. Планується, що будівництво й відкриття льодової арени покращить здоров'я населення:

- зменшить залежність від гаджетів;

- підвищать імунітет;

- зміцнить поставу, м'язовий корсет і суглоби;

- покращать роботу серцево-судинної і дихальної системи;

- сприятиме зниженню ваги;

- задіють всі групи м'язів;

- підвищать уважність, рівновагу і координацію;

- додасть впевненості в процесі подолання страхів і невдач;

- покращать емоційний фон, даруючи приплив бадьорості та гарний настрій.


В межах ДПТ:

- об’єкти природно-заповідного фонду відсутні,

- озеленення загального користування відсутнє,

- водні об'єкти (природні, штучні) відсутні,

- пам’ятники історико-культурної цінності регіонального значення відсутні.


б) для територій з природоохоронним статусом  – територія, що розглядається, не відноситься до територій, які мають природоохоронний статус. Проектні рішення ДПТ очікування впливу не передбачається, оскільки об’єкти природно - заповідного фонду на прилеглих до проектування територіях відсутні.

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення відсутні. Проектні рішення  ДПТ не матимуть транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення через віддаленість до кордонів сусідніх з Україною держав та локальний масштаб проектних рішень.

 

5) Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі, якщо проект не буде затверджено

Альтернативи іншого характеру відсутні. Відповідно генерального плану територія вздовж вул. Шосейна відноситься до території розвитку об'єктів громадського харчування, обслуговування тощо.

У випадку, якщо документ державного планування не буде затверджено, земельна ділянка яка передбачена для можливості зміни цільового призначення, не зазнає змін. Якщо документ державного планування не буде затверджено, земельна ділянка в межах ДПТ ймовірно й надалі не буде використовуватися за цільовим призначанням.

 

6) Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час СЕО

Обсяг досліджень передбачається відповідно до статті 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку».

Основні методи під час стратегічної екологічної оцінки – проведення аналізу слабких та сильних сторін проекту містобудівної документації з точки зору екологічної ситуації.

Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища.

Комплекс методів проведення стратегічної екологічної оцінки проекту може бути розширений та поглиблений в залежності від методологічного досвіду розробників стратегічної екологічної оцінки.

Основні методи під час стратегічної екологічної оцінки: аналіз слабких та сильних сторін проекту містобудівної документації з точки зору екологічної ситуації; консультації з громадськістю щодо екологічних цілей; отримання зауважень і пропозицій до проекту містобудівної документації; проведення громадського обговорення у процесі стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації.

Для розробки стратегічної екологічної оцінки передбачається використовувати наступну інформацію :

- регіональної доповіді про стан навколишнього середовища в Дніпропетровській області,

- програму економічного і соціального розвитку м. Підгородне.

- екологічний паспорт Дніпропетровської області

- статистичну інформацію,

- проектні рішення генерального плану міста, .

- технічний звіт із топографічного знімання території проектних робіт, графічні матеріали розроблені на топографічній зйомці М 1:2000,

Для аналізу території буде використано геоінформаційну модель території, застосовано методику нечіткої оцінки впливу об’єктів на навколишнє середовище на основі просторового розташування об’єктів території, методичні та методологічні підходи планування та інші методики, проектом буде рекомендовано для подальших стадій проектування (робочий проект) використовувати сучасні матеріали в будівництві, необхідність застосування яких буде визначено за результатами пропозицій, що надійдуть під час розгляду цього документу за процедурою, визначеною ст. 9, 10 Закону України “Про стратегічну екологічну оцінку ”.


7) Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків 

У ході виконання стратегічної екологічної оцінки передбачається розглянути доцільність запровадження заходів із запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування передбачається організація благоустрою території проектування в цілому.

З метою створення комфортного середовища для життєдіяльності та забезпечення охорони природного середовища в межах проектної території серед існуючої забудови передбачається вжити низку інженерних заходів,  а саме:

– дотримання рішень проекту детального плану території щодо її раціонального використання;

– дотримання меж території, відведеної для будівництва, обмеженої суміжними земельними ділянками;

– дотримання охоронних меж існуючих лінійних об'єктів;

- відвід стічних - господарських вод до мереж міста (каналізування);

- прокладання кабельних ліній електропостачання замість повітряних ліній (за потреби);

- при будівництві проектних будівель в межах ДПТ передбачається максимально повно використовувати сучасні технології будівництва подібних об'єктів та використовувати при цьому високоефективні екологічні матеріали.

Охорона атмосферного повітря. Заходи для забезпечень нормативного стану атмосферного повітря під час будівництва включають:

- влаштування необхідних огороджень будівельних майданчиків (охоронних, захисних або сигнальних);

- контроль за точним дотриманням технології провадження робіт.

Заходи щодо зменшення шуму та вібрації.

Основними джерелами шуму та вібрації при будівництві є будівельна техніка та автотранспорт.

Заходи для зменшення впливу шуму та вібрації на прилеглі території та на території будівельного майданчику включають:

- заборона робіт в нічний час за винятком випадків, коли розпочаті будівельні роботи не можуть бути призупинені;

- частини будівельного устаткування, які мають вібрацію, повинні бути огороджені і бути максимально віддаленими від найближчих житлових та громадських будівель;

- влаштування проти-вібраційних екранів (траншей) для зменшення тимчасових вібрацій під час проходження потягів.

Заходи щодо запобігання погіршення санітарно-епідеміологічних умов території житлової забудови:

- впровадження сучасних технологій будівництва та підготовки території,

- забезпечення інженерного захисту, інженерної підготовки території;

Заходи щодо пом’якшення існуючої ситуації при погіршенні якості атмосферного повітря та появі джерел неприємних запахів:

- виявлення аварійних викидів;

- вчасне планування ремонтних та відновлювальних робіт по обладнанню;

- збирання, обробка та зберігання інформації, автоматизація процесів, фіксація таких;

- аналіз поточної інформації, складання екологічного прогнозу;

Заходи щодо охорони ґрунтів та земель:

Забруднення ґрунту під час будівництва можливе у разі витоку палива та мастил від автотранспорту і будівельних машин, також можливе забруднення території відходами та сміттям.

Засоби забезпечення нормативного стану земельних ресурсів під час будівництва включають: 

- обов'язково дотримуватися меж території, відведеної для будівництва;

-  всі будівельні матеріали повинні бути розміщені на спеціально відведеному майданчику з- твердим покриттям; 

- контроль за роботою інженерного обладнання, механізмів і транспортних засобів,-

- своєчасний ремонт, недопущення роботи несправних механізмів;  заправка будівельної техніки тільки закритим способом або поза територією будівельного майданчика – автозаправниками; 

- заправка автотранспорту повинна бути тільки на автозаправних станціях;

Поводження з відходами під час будівництва: 

- дотримуватися вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів у сфері поводження з- відходами;

- оснащення будівельного майданчика контейнерами для роздільного збору побутових і- будівельних відходів; 

- тимчасове складування будівельних і побутових відходів у пересувних контейнерах в- спеціально відведених місцях; 

- вивезення та подальша утилізація будівельного сміття.

Поводження з відходами під час експлуатації:

а) запобігати утворенню та зменшувати обсяги утворення відходів;

Заходи щодо пожежної безпеки.

- Витримані протипожежні відстані. - в межах ділянки забороняється розведення вогнищ, спалювання відходів та побутового сміття.

- Передбачити завчасні заходи по недопущенню виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру. З цією метою розробити переліки заходів з попередження надзвичайних ситуацій окремих видів, які регламентують поточну планову діяльність

 

8) Пропозиції щодо структури та змісту звіту про СЕО

Розділ «Охорона навколишнього природного середовища» в обсязі звіту про стратегічну екологічну оцінку проекту є невід’ємною складовою "Детального плану території"

Звіт про стратегічну екологічну оцінку складається до затвердження документа державного планування та містить з урахуванням змісту і рівня деталізації документа державного планування, сучасних знань і методів оцінювання таку інформацію:

1) зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;

2) характеристику поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо документ державного планування не буде затверджено (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

3) характеристику стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

4) екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);

5) зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативному впливу на здоров’я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються документа державного планування, а також шляхи врахування таких зобов’язань під час підготовки документа державного планування;

6) опис наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових (1, 3-5 та 10-15 років відповідно, а за необхідності – 50-100 років), постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків;

7) заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;

8) обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь-які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки);

9) заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

10) опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності);

11) резюме нетехнічного характеру інформації, передбаченої пунктами 1-10 цієї частини, розраховане на широку аудиторію.

 

9) Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції та строки їх подання

Пропозиції та зауваження надаються в письмовій формі на електронну адресу Pidgorodne@pmrada.gov.ua (з посиланням на державні будівельні норми, пункти Закону) або до поштової скриньки міської ради 52001, Дніпропетровська обл., Дніпровський р-н, м. Підгородне, вул. Центральна, 46 в робочі дні з понеділок – четвер 08:00 – 17:00; п’ятниця 08:00 – 16:00.

ДПТ розроблений відповідно до Рішення Підгородненської  міської ради Дніпропетровської області № 594 - 5/8  від 27.05.2021р.

Строк громадського обговорення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки не може становити менш як 15 днів з дня її оприлюднення з 15.07.2021р. по 30.07.2021р (Вісті Придніпров'я).

Зауваження та пропозиції надаються особисто або через уповноваженого представника у письмовому вигляді із зазначенням прізвища, ім’я та по-батькові, місця проживання, особистого підпису; від юридичних осіб – із зазначенням їх найменування, місця знаходження, посади і особистого підпису.


Просимо надати зауваження та пропозиції в встановлені терміни. Дякуємо за розуміння.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux