Підгородненська міська об'єднана територіальна громада
Дніпровський район, Дніпропетровська область
Міські цільові програми на 2022 рік
від 13 грудня 2021р. № 
11 сесія
8^ скликання
ПРОГРАМА РОЗВИТКУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я ПІДГОРОДНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ на 2021 – 2023 роки
Опубліковано 22 грудня 2021

Програма "Розвитку охорони здоров'я Підгородненської міської територіальної громади на 2021-2023 роки"   сформована у відповідності до методичних рекомендацій та відповідно до :


1. Конституції України.

2. Закону України від 01.01.2019№ 2801 ХІІ «Основи законодавства України про охорону здоров’я».

3. Закону України « Про місцеве самоврядування в Україні».

4. Закону України від 22.10.1993 № 3552-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

5. Закону України від 16.12.1993 №3721-ХІІ «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні».

6. Бюджетного кодексу України.

7. Господарського кодексу України.

8. Постанови Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 № 955 «Про затвердження Програми подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги».

9. Наказу Міністерства охорони здоров’я України від 29.11.2002 № 434 «Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні».

 






















Розділ І. 

Паспорт

ПРОГРАМИ РОЗВИТКУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я 

ПІДГОРОДНЕНСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Ініціатор розроблення програми

Відділ  економічного розвитку та інвестицій


Дата, номер і назва розпорядчого документа про розроблення програми

Розпорядження міського голови № 116  від 26.08.2020 р.

Розробник програми

Відділ  економічного розвитку та інвестицій

Співрозробник програми

Відділ бухгалтерського  обліку та звітності


Виконавці  Програми

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради

Заступники міського голови

Відділ  економічного розвитку та інвестицій

Відділ бухгалтерського  обліку та звітності

Підгородненський ЦПМСД

Учасники Програми

Підгородненська міська рада 

Термін реалізації Програми

2021-2023 рік 


Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

Місцевий бюджет, обласний бюджет, кошти міжнародних фондів


Очікувані результати  виконання Програми

зниження рівня смертності від серцево-судинних захворювань;

зниження рівня захворюваності та смертності від злоякісних новоутворень;

зниження кількості нових випадків інфікування ВІЛ серед населення, доведення показника передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини ;

зменшення смертності від туберкульозу серед хворих з поєднаною інфекцією ВІЛ/туберкульоз;

забезпечення доступу до безперервного лікування препаратами антиретровірусної терапії усіх хворих на ВІЛ-інфекцію, які цього потребують;

зниження рівня малюкової смертності (на 1000 народжених живими);

зниження показника материнської смертності на рівні, що не перевищує 10 на 100000 народжених живими;

підвищення протягом дії програми ефективності лікування хворих на туберкульоз з резистентними формами, забезпечення ефективного функціонування амбулаторної моделі надання якісних медичних послуг хворим на туберкульоз, зменшення показника смертності від туберкульозу;

покращення умов надання первинної медичної допомоги шляхом проведення ремонту будівлі АЗПСМ м. Підгородне.

Загальний  обсяг фінансовий ресурсів, необхідний для реалізації  програми, усього, тис. грн.

у тому числі:

Коштів міського бюджету

Інші джерела




30 000,00 тис. грн.



19 300,00 тис. грн.


10 700,00 тис.грн.



                                             

 

 

 

 

 

 

                                                           



Розділ ІІ

Ресурсне забезпечення ПРОГРАМИ

 Розвитку охорони здоров'я Підгородненської міської територіальної громади на 2021-2023 роки



Обсяг коштів, які пропонується

залучити на виконання програми

Етапи виконання програми

Усього витрат на

виконання програми,

тис. гривень

І

2021 рік

2022 рік

2023 рік

Обсяг ресурсів, усього,

у тому числі (тис. грн..):

20700,0

4650,0

4650,0

30000,0

місцевий бюджет

10000,0

4650,0

4650,0

19300,0

районні, міські (міст обласного

підпорядкування) бюджети

За наявністю

За наявністю

За наявністю

За наявністю

кошти небюджетних джерел

10700,0

За наявністю

За наявністю

10700,0


























 

 Вступ


Програма розвитку охорони здоров'я Підгородненської міської територіальної громади на 2021-2023 роки  (Далі – Програма)

розроблена відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров’я, визначає перспективи розвитку галузі охорони здоров’я Підгородненської міської ради.

У Програмі викладені правові, організаційні, лікувально-профілактичні, економічні та соціальні засади охорони здоров’я мешканців Підгородненської міської ради, метою яких є забезпечення високої працездатності і довголітнього активного життя громадян, усунення факторів, що шкідливо впливають на їх здоров’я, упередження і зниження захворюваності, інвалідності та смертності.

Структурна реорганізація сфери охорони здоров’я відповідно до потреб населення у різних видах медичної допомоги та створення мережі закладів первинного рівня відбувається шляхом реорганізації, перепрофілювання частини лікувальних закладів та можливістю самостійно обирати лікаря.

Згідно із затвердженими етапами реформування закладами охорони здоров’я первинного рівня продовжується процес заключення декларацій з мешканцями міста відповідно до діючої нормативної бази.

У роботу закладів охорони здоров’я територіальної громади впроваджуються сучасні медичні технології за рахунок оснащення сучасним медичним обладнанням, що сприяє мінімізації факторів ризику захворювань та створення сприятливого для здоров’я середовища на основі наукових досягнень.

У закладах охорони здоров’я територіальної громади використовуються галузеві та міжнародні стандарти щодо діагностики, лікування, профілактики захворювань та реабілітації хворих.


Розділ ІІІ

 Визначення проблем, на розв'язання яких  спрямована Програма

Реформування галузі охорони здоров’я територіальної громади, здійснення належного обсягу наданням медичної допомоги населенню  вимагає суттєвого покращання.

Існуючі проблеми охорони здоров’я є непростими для вирішення, мають багатоаспектний комплексний характер, що обумовлює необхідність оновлення підходів до охорони здоров’я, розробки і реалізації нових стратегій та програм.

Відмічається зростання загального тягаря хвороб. Викликає занепокоєння тенденція до погіршення стану здоров’я дорослого населення та молоді, збільшення частоти хвороб серцево-судинної системи, соціально-значущих хвороб, онкологічних захворювань.

Зростання захворюваності населення відбувається внаслідок поширення чинників ризику, зокрема тютюнопаління, зловживання алкоголем і вживання наркотиків, передусім серед осіб молодого віку. За останні 3 роки відмічене зростання поширеності захворювань на ВІЛ/СНІД.

Захворюваність на інфекційні хвороби залишається також високою. Існує загроза поширення крапельних, особливо небезпечних, зоонозних інфекцій та паразитарних хвороб.

Відмічається високий рівень захворюваності на цукровий діабет, його ускладнень, спричинених ними інвалідності і смертності.

Цукровий діабет є соціальною проблемою, для розв’язання якої необхідна державна підтримка, координація зусиль усіх центральних та місцевих органів виконавчої влади.

Занепокоєння викликає стан репродуктивного здоров’я городян, яке має стратегічне значення для забезпечення сталого розвитку міста.

Рівень нормальних пологів теж зменшився у зв’язку зі значним збільшенням кількості вагітних з супутньою соматичною патологією.

Враховуючи значне зростання щорічного обсягу медичної допомоги, наявну матеріально-технічну базу, фактичний рівень зношеності медичного обладнання та тривалі строки його експлуатації, в територіальній громаді  гостро стоїть питання необхідності придбання сучасного обладнання.

На сьогодні медичне обладнання для діагностики та лікування, що використовується в лікувальних закладах міста, в середньому на 80-85% вичерпало свій ресурс експлуатації. Не вистачає сучасного медичного обладнання для організації надання невідкладної медичної допомоги, раннього виявлення захворювань, діагностики вагітності та вроджених вад розвитку.

Значну проблему складає кадровий дефіцит в сфері охорони здоров’я. Галузь потребує підготовки фахівців для надання первинної та спеціалізованої медичної допомоги, середніх та молодших медичних працівників, покращання умов їх праці.

Існує необхідність подальшого поліпшення комплексу заходів, спрямованих на покращання репродуктивного здоров’я, рівня обізнаності щодо здорового способу життя, безпечної статевої поведінки, планування сім’ї, відповідального батьківства, методів профілактики незапланованої вагітності, використання сучасних методів контрацепції.

Система охорони здоров’я не задовольняє у повному обсязі потреби населення у доступній, високоякісній та ефективній медичній допомозі. Попередні реформи у сфері охорони здоров’я не дали бажаного результату у зв’язку з тим, що мали непослідовний, переважно фрагментарний характер, що не дозволило адаптувати їх до потреб населення.


Розділ ІV

Мета   Програми.

Метою  Програми є:

- забезпечення конституційного права кожного громадянина України на охорону здоров'я;

- забезпечення прозорості бюджетного процесу у галузі охорони здоров'я Підгородненської територіальної громади, що досягається чітко визначеними у Програмі цілями і завданнями, на які витрачаються бюджетні кошти, підвищенням рівня контролю за результатами виконання бюджетних програм;

- встановлення безпосереднього зв'язку між виділенням бюджетних коштів та результатами їх використання, що досягається застосуванням програмно-цільового методу у бюджетному процесі;

- реалізація державної політики реформування галузі охорони здоров’я з подальшим удосконаленням первинної та амбулаторно-поліклінічної медичної допомоги;

- профілактика і зниження рівня захворюваності, інвалідності і передчасної смертності населення міста;

-  підвищення рівня надання медичної допомоги та збереження здоров'я населення, надання кваліфікованої та якісної медичної допомоги за різними профілями дорослому та дитячому населенню міста;

- впровадження новітніх медичних технологій в практику роботи закладів охорони здоров’я міста, створення цілісної системи інформаційного забезпечення системи охорони здоров’я;

- вдосконалення системи надання медичної допомоги у закладах охорони здоров’я первинного та вторинного рівнів;

-  підтримка незахищених та малозабезпечених верств населення та створення місцевих механізмів забезпечення доступності медикаментів;

- поширення можливостей для своєчасного виявлення захворювань;

- вдосконалення системи надання невідкладної медичної допомоги.



Розділ V

Обґрунтування шляхів і засобів розв'язання проблем.

 

Програмою передбачено наступні шляхи розв'язання проблем надання медичної допомоги в галузі охорони здоров'я міста:

- надання медичних послуг з первинної медичної допомоги населенню;

 - забезпечення фінансування комунальних некомерційних підприємств (видатки утримання, поточні ремонти, оплата комунальних послуг, тощо);

- поліпшення медикаментозного забезпечення медичних закладів та пунктів невідкладної допомоги для надання якісної та своєчасної медичної допомоги;

- забезпечення інвалідів та дітей-інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату та центральної і периферичної нервової системи, з ураженням внутрішніх органів, з онкологічними захворюваннями виробами медичного призначення (калоприймачі, сечоприймачі, підгузки);

- забезпечення лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет;

- створення умов для покращення надання якісної медичної допомоги ветеранам війни в закладах охорони здоров’я;

- забезпечення закладів територіальної громади лікарськими засобами та виробами медичного призначення (цілодобових травматологічних пунктів для надання невідкладної допомоги, реанімаційних заходів для дитячого населення)

- покращення та оновлення матеріально-технічної бази медичних закладів (проведення капітальних ремонтів приміщень та обладнання; реконструкції будівель, інженерних мереж; придбання обладнання довгострокового користування; укладання договорів про надання медичних послуг з НСЗУ, що входитимуть до гарантованого пакету медичних послуг; впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у сфері управління та надання медичних послуг за допомогою електронних засобів);

- відшкодування витрат (видатки утримання, оплата комунальних послуг)  КП " Слобожанська центральна лікарня" за фактично отриману медичну допомогу мешканцями Підгородненської територіальної громади;

- фінансування  витрат на утримання медичних послуг з вторинної медичної  ланки ( рентгенолог, акушер інші);

- створення та фінансування невідкладної медичної допомоги.

 

 

 

 

 
 

Розділ VІ

Напрямки діяльності та заходи міської цільової Програми



 

№ з/п

Завдання

Перелік заходів програми

Строк виконання

Виконавці

Джерела фінансування

Щорічні орієнтовні обсяги фінансування * (вартість), тис. грн.

1.

Здійснення поточних видатків закладів охорони здоров’я 

Проведення капітальних ремонтів, будівництва, реконструкції та реставрації інших об’єктів (  капітальний ремонт будівлі Підгородненської АЗПСМ)

2021-

2022

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету


кошти фонду  соціальних інвестицій


3000,0


10700,0

2

Забезпечення  лікарськими засобами, медичним обладнанням та технічне обслуговування обладнання  

  •  Технічне, післягарантійне обслуговування та профілактика наявного медичного обладнання

2021

2022

2023

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету , інші джерела, не заборонені чинним законодавством

50,0

50,0

50,0

3.

Ресурсне забезпечення лікувально-діагностичного процесу

 Охоплення флюорографічним, рентгенологічним та комп’ютерним обстеженням з метою диференційної діагностики випадків туберкульозу.

  • Закупівля рентгенівської плівки та реагентів

2021

2022

2023

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

50,0

50,0

50,0

  • Забезпечення  сучасними  засобами інфекційного контролю за туберкульозом  з метою  запобігання поширенню захворювання у закладах охорони здоров’я, місцях проживання хворих на туберкульоз шляхом закупівлі:

  • - інженерних засобів (повірка УФ радіометр-дозиметр );
  •  - санітарно гігієнічнихі засобів,
  • - дезінфікуючих засобів;
  •  - респіраторів та  масок;
  •  - одноразового одягу

2021

2022

2023

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

50,0

50,0

50,0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4.

 Організація невідкладної медичної допомоги  

  • Виплата заробітної плати водіям, лікарям та медичному персоналу міського центру невідкладної медичної допомоги

2021

2022

2023

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

350,0

350,0

350,0

5.

Поліпшення матеріально-технічної бази закладу

  • Придбання автомобілів швидкої медичної допомоги 

2023


Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

 

400,0



6.

Утримання комунального некомерційного підприємства Підгородненській  ЦПМСД

  • Фінансування  комунальних послуг

2021

2022

2023

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти  міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

1000,0

1000,0

1000,0

7.

Забезпечення виробами медичного призначення

  • Фінансування  на придбання калоприймачів,сечоприймачів,
  • підгузків

2021

2022

2023

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

400,0

400,0

400,0

8.

Забезпечення лікування діабету

  • Фінансування на придбання ліків для хворих на цукровий та нецукровий діабет

2021

2022

2023

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

300,0

350,0

350,0

9.

Забезпечення мешканців громади медичними послугами 

  • Фінансування на відшкодування витрат на комунальні послуги КП " Слобожанська центральна лікарня" за фактично отриману медичну допомогу мешканцями Підгородненської територіальної громади

2021

2022

2023

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

2000,0

2000,0

2000,0

10.

Забезпечення ефективного функціонування медичного персоналу  комунального некомерційного підприємства Підгородненській  ЦПМСД

  • Виплата  заробітної плати   лікарям та медичному персоналу вторинної медичної ланки (рентгенолог, акушер,інші)

2021

2022

2023

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

400,0

400,0

400,0

  • Придбання сучасного флюгографа

2021

2022

Виконавчий комітет Підгородненської міської ради


кошти міського бюджету, інші джерела, не заборонені чинним законодавством

0,00

2000,0

Усього за програмою


30000,0



 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Розділ VІІ

Координація та контроль за ходом виконання програми

 

Координація  виконання Програми здійснюється заступником міського голови за розподілом обов'язків.

Підготовка аналізу  виконання програми покладається на КЗ «ЦПМСД», який  щокварталу, до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом,  готує  і подає  до міської ради  окремо узагальнену інформацію про стан виконання програми та пояснювальну записку про роботу щодо її виконання, у разі невиконання – обґрунтування причин.

Після закінчення установленого строку виконання програми не пізніше, ніж у місячний строк Підгородненський ЦПМСД  складає підсумковий звіт про результати її виконання та подає його на розгляд Підгородненської міської ради разом із пояснювальною запискою.

Контроль за виконанням програми здійснює постійна депутатська  комісія




 

Міський голова                                                                  Андрій ГОРБ

Додатки
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux