Підгородненська міська об'єднана територіальна громада
Дніпровський район, Дніпропетровська область
Проекти рішень міської ради
від 01 грудня 2020р. № 
1 сесія
8^ скликання
Про створення Комунального закладу «Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей»
Опубліковано 01 грудня 2020

Відповідно до  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про бібліотеки та бібліотечну справу», Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» з метою прийняття до комунальної власності будівлі  по вул. Кооперативна № 1 в м. Підгородне, в якій розташована районна дитяча бібліотека філіал № 2 КЗ «Дніпровська центральна районна бібліотека» Дніпровської районної ради Дніпропетровської області, організації роботи бібліотеки та території громади, міська  рада,-


В И Р І Ш И Л А:

 

1. Створити юридичну особу – Комунальний заклад «Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей» Підгородненської міської ради.

2. Затвердити Статут Комунального закладу «Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей» Підгородненської міської ради (додається).

3. Затвердити структуру Комунального закладу «Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей» Підгородненської міської ради (додається).

4. Контроль за виконанням цього рішення залишаю за собою.


Міський голова                                                                    Андрій ГОРБ


           


 \8










 

СТАТУТ

Комунальний заклад

«Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей»























Підгородне

2020

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ  ПОЛОЖЕННЯ

1.1.Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей Підгородненської міської ради (далі — Бібліотека) - є комунальним закладом культури та являється об’єктом права комунальної власності.

1.2. Засновником Бібліотеки є Підгородненська міська рада ( далі – Засновник).

1.3.Повна  назва  Бібліотеки: Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей Підгородненська міської ради.

Скорочена  назва   Бібліотеки:  Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей.

1.4.Юридична адреса  Бібліотеки: 52001, Дніпропетровська  область, Дніпровський  район, м.Підгородне,  вул. Кооперативна, 1.

1.5. Статут розроблений на підставі Конституції України, Цивільного Кодексу України, Господарського Кодексу України, Закону України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», Типових правил користування бібліотеками в Україні із змінами і доповненнями, затвердженими наказом Міністерства культури і мистецтв України від 25.05.2001 №319 і зареєстрованими у Міністерстві юстиції України 22.06.2001 за № 538/5729, Закону України «Про культуру», інших нормативно-правових актів.

Статут - документом, який регламентує діяльність Бібліотеки.

1.6. У своїй діяльності Бібліотека керується Конституцією України, Законами України «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про освіту», Указами Президента, актами Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Міністерства культури України, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, рішеннями сесій міської ради,  цим Статутом та іншими нормативно-правовими актами.

1.7. З питань основної діяльності Бібліотека підпорядкована, підзвітна та підконтрольна Відділу освіти Підгородненська міської ради.

1.8. Бібліотека є неприбутковим бюджетним закладом, утримується за рахунок коштів місцевого бюджету.

1.9. Бібліотека є юридичною особою, має печатку зі своєю назвою, а  також бланки організаційно-розпорядчої документації і штампи, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити.

1.10. Бібліотека є головною бібліотекою Підгородненська міської ради. Вона формує, зберігає і організовує єдиний фонд документів, визначає його структуру та здійснює розподіл між бібліотеками-філіями, організовує його циркуляцію і використання.

       1.11. Структура Підгородненська міської публічної  бібліотеки для дітей:

- Бібліотека філія с. Спаське;

- Бібліотека філія с. Дмитрівка;

Бібліотека філія с. Хуторо-Губиниха.

Структура Бібліотеки може змінюватися в зв’язку зі зміною поставлених завдань.

2. ОБОВ’ЯЗКИ ТА ПРАВА  БІБЛІОТЕКИ

2.1.Бібліотека своєю діяльністю забезпечує реалізацію прав громадян на інформаційно - бібліотечне обслуговування, встановлене законом України «Про бібліотеки і бібліотечну справу».

2.2.Бібліотека зобов’язана виконувати відповідні норми та правила, встановлені в галузі бібліотечної справи.

2.3.Бібліотека обслуговує користувачів бібліотеки згідно із Правилами користування бібліотекою, розробленими на основі типових правил.

2.4.Бібліотека забезпечує належне зберігання фонду, несе відповідальність за його облік.

2.5. Бібліотека не має права вилучати та реалізовувати документи, віднесені до цінних і рідкісних видань, унікальних документальних пам’яток, крім випадків передбачених законодавством.

2.6.Використання бібліотекою відомостей про користувачів бібліотеки та їх інтереси з будь-якою метою, без їх згоди не допускається.

2.7.Бібліотека зобов'язана звітувати про свою діяльність перед своїм Засновником, громадськістю та вищим органам виконавчої влади.

2.8.Основні бібліотечні послуги надаються Бібліотекою безкоштовно.

2.9. Бібліотека має право самостійно визначати зміст, напрями та форми своєї діяльності.

2.10.Бібліотека має право здійснювати господарську діяльність, відкривати в порядку, визначеному законодавством, рахунки в установах банків, встановлювати перелік платних послуг.

2.11.Бібліотека має право  визначати джерела комплектування своїх фондів.

2.12.Бібліотека має право встановлювати пільги для окремих категорій користувачів Бібліотеки.

2.13.Бібліотека має право визначати види та розмір компенсації шкоди, заподіяної користувачами Бібліотеки, у тому числі пені за порушення термінів користування документами.

2.14.Бібліотека має право одержувати обов'язковий безоплатний примірник документів, що видаються на території Підгородненська міської ради. 

2.15.Бібліотека має право здійснювати у встановленому порядку співробітництво з різними підприємствами, установами та організаціями, брати участь у реалізації державних і регіональних програм у межах своєї компетенції та програм розвитку бібліотечної справи.

2.16.Бібліотека має право здійснювати іншу діяльність, спрямовану на виконання статутних завдань, яка не суперечить чинному законодавству.

2.17. Бібліотека має право на захист створених нею баз даних, інших об'єктів інтелектуальної власності  згідно із законодавством.


3. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБСЛУГОВУВАННЯ НАСЕЛЕННЯ

3.1.Бібліотека забезпечує громадянам рівні права на бібліотечне обслуговування, незалежно від їх статі, віку, національності, освіти, соціального походження, політичних і релігійних переконань. Бібліотеки-філії, які входять до складу Бібліотеки, здійснюють свою діяльність, виходячи з соціальних та інших потреб жителів своїх населених пунктів в інформації, спілкуванні, забезпеченні своїх громадянських прав.

3.2. Користувачі Бібліотеки мають доступ до єдиного бібліотечного фонду через бібліотеку та зручну для них бібліотеку-філію. Бібліотека, бібліотеки-філії використовують наявні технічні можливості для здійснення пошуку інформації.

3.3. Користування бібліотечними послугами є добровільним і здійснюється на умовах і в порядку передбаченому Правилами користування Бібліотекою.

 

4. ФОРМУВАННЯ І ВИКОРИСТАННЯ ЄДИНОГО БІБЛІОТЕЧНОГО ФОНДУ.

4.1.Бібліотечний фонд Бібліотеки має бути універсального профілю і формується на різних носіях інформації.

4.2.Бібліотека має єдиний бібліотечний фонд.

4.3.Бібліотечний фонд формується з урахуванням інформаційних потреб і особливостей користувачів свого населеного пункту.

4.4. Бібліотека забезпечує централізоване комплектування, обробку і облік бібліотечного фонду; оперативність надходження нових документів у всі бібліотеки-філії; здійснює вивчення потреб користувачів, ступеня їх задоволення фондами.

4.5. Бібліотека здійснює сумарний облік книг, інших носіїв інформації, які надходять до єдиного фонду Бібліотеки і кожної бібліотеки-філії. 

4.6. Бібліотека отримує у відділі освіти міської ради документи про надходження до Бібліотеки для їх сумарного обліку.

4.7.Бібліотека оформляє документи на передачу в бібліотеки-філії  книг та інших документів  відповідно до розподілу відділу освіти.

4.8. Бібліотека здійснює обробку книг, документів та інших носіїв інформації, які надходять до єдиного бібліотечного фонду.

4.9. Бібліотеки-філії Бібліотеки:

- здійснюють сумарний та інвентарний облік книг, документів, інших носіїв інформації, які надходять до бібліотечного фонду;

- здійснюють розстановку бібліотечного фонду відповідно таблиць  універсальної  десяткової  класифікації (УДК) з урахуванням змін та доповнень, діючих інструкцій Міністерства освіти і науки України;

- ведуть довідково-бібліографічний апарат  на свої фонди;

-бібліотеки-філії несуть матеріальну відповідальність за збереження бібліотечного фонду відповідно до чинного законодавства, встановлених стандартів та інших нормативних документів;

- вилучення з бібліотечних фондів книг, документів, носіїв інформації, в т.ч. зношених, застарілих, втрачених видань здійснюється у порядку, визначеному Міністерством культури України, підручників – Міністерством освіти і науки України.

4.10. До складу комісії із списання бібліотечного фонду обов’язково входять директор Бібліотеки, начальник та бухгалтер, який здійснює обслуговування бібліотеки, працівники Бібліотеки.

4.11. Облік документів, що вибувають з єдиного бібліотечного фонду  здійснює  Бібліотека за поданням актів бібліотеками-філіями; зняття з балансного рахунку здійснюється бухгалтерією.

4.12. Основними джерелами комплектування Бібліотеки є книжкові магазини, видавництва, книгообмін, обмінні фонди, дарунки від установ та приватних осіб, передплата періодики, інші джерела, не заборонені законодавством.

4.13 Бібліотечний фонд знаходиться на балансі Підгородненської міської бібліотеки Підгородненська міської  ради.


5. МАЙНО І КОШТИ БІБЛІОТЕКИ

5.1. Матеріально-технічна база  Бібліотеки включає приміщення бібліотеки, приміщення бібліотек-філій, обладнання, рухоме і нерухоме майно, що перебуває в їх власності або користуванні.

5.2. Майно Бібліотеки  належить Засновнику і закріплюється за Бібліотекою на праві оперативного управління. Здійснюючи право оперативного управління, Бібліотека володіє та користується майном згідно з чинним законодавством.

5.3. Джерелами формування майна Бібліотеки є:

- капітальні  вкладення  та  фінансування   з  місцевого  бюджету;

- безоплатні  або  благодійні  внески, пожертвування  організацій  і громадян;

- майно, придбане  в інших  суб’єктів  господарювання, організацій і громадян  у встановленому  законодавством  порядку;

- інші   джерела, незаборонені   чинним законодавством  України.

5.4. Фінансування Бібліотеки здійснюється через відділ освіти, культури, молоді та спорту міської ради.

5.5. Фінансово-господарська діяльність Бібліотеки здійснюється відповідно до законодавства України та цього Статуту.

5.6. Бухгалтерський, податковий, оперативний  облік, статистичну  та  фінансову  звітність  щодо  господарської  діяльності  Бібліотеки  та  інше  здійснює  відділ освіти, культури, молоді та спорту міської  ради.

5.7. Кошти на комплектування фондів бібліотек передбачають в  бюджеті міської ради окремим рядком.

5.8. Бібліотека має право в установленому законом порядку отримувати матеріальні цінності, користуватися фінансовою допомогою від окремих підприємств, організацій, благодійних і громадських фондів, окремих осіб. Розмір коштів, що надходять з додаткових джерел фінансування не підлягає обмеженню. Ці кошти не можуть бути вилучені на кінець бюджетного року, не враховуються при визначенні обсягів бюджетного фінансування на наступний рік і повинні використовуватися виключно на здійснення статутної діяльності бібліотек (придбання літератури, технічних засобів тощо).

5.9. Продаж, передача  в  оренду, заставу, позику, юридичним  чи  фізичним  особам, а також  списання  основних  засобів та необоротних активів  Бібліотеки здійснюється  за  рішеннями  міської  ради.

5.10. Інші  особливості  господарської  та  соціальної  діяльності   Бібліотеки  визначаються  законом.        

6. УПРАВЛІННЯ БІБЛІОТЕКОЮ

6.1. Повноваження з управління діяльністю Бібліотеки здійснює відділ освіти, культури, молоді та спорту Підгородненської міської ради. Повноваження з управління майном Бібліотеки здійснює Підгородненська міська рада.

6.2. До  компетенції  уповноважених органів управління  належить:

       6.2.1. визначення   основних  напрямків  діяльності;

       6.2.2.  погодження кошторисів  та  штатного  розпису  Бібліотеки;

       6.2.3. затвердження  плану  роботи  Бібліотеки   і  звітів  про його  виконання;

       6.2.4. визначення  форм  контролю  за  діяльністю  Бібліотеки;

       6.2.5. здійснення  організаційного  і  методичного  керівництва  роботою Бібліотеки;

       6.2.6. контроль  роботи  Бібліотеки  з  питань  охорони  праці та протипожежного  захисту;

       6.2.7. сприяння розвитку міжнародного співробітництва Бібліотеки та впровадження інвестиційних проектів;

       6.2.8. затвердження  заходів заохочення за особливі трудові заслуги працівників Бібліотеки за поданням директора.

6.3. Бібліотеку очолює директор, який призначається та звільняється відповідно до чинного законодавства.

6.3. Директором  Бібліотеки може бути тільки громадянин України, що має вищу фахову освіту та досвід роботи не менше 3-х років у бібліотечній галузі.

6.4. Директор затверджує планово-виробничі показники роботи Бібліотеки і забезпечує підготовку та своєчасне подання до відділу освіти, культури, молоді та спорту належної планово-звітної документації.

6.5. Директор Бібліотеки забезпечує дотримання режиму робочого часу, відпочинку, правил охорони праці, техніки безпеки, протипожежної безпеки, санітарної гігієни, виробничої дисципліни Бібліотеці на підставі діючих нормативно-правових актів.

6.6. Директор Бібліотеки здійснює подання на розгляду повноважених органів управління пропозиції щодо застосування заходів заохочення та преміювання за особливі трудові заслуги працівників Бібліотеки.

6.7. Директор від імені закладу підписує колективний договір та несе відповідальність за його виконання.

6.8. Усі працівники Бібліотеки, призначаються на посаду та звільняються  директором за погодженням з відділом освіти, культури, молоді та спорту Підгородненської міської ради.

6.9. Бібліотекарі відповідають за організацію та якість роботи своєї бібліотеки-філії, виконання планових показників, залучення до читання населення будь-якої вікової категорії, поповнення, використання і збереження фондів, здійснення соціокультурної, довідково-бібліографічної та інформаційної роботи, оформлення і санітарний стан приміщення бібліотеки. Усі працівники Бібліотеки підпорядковуються директору Бібліотеки. Оперативні питання формування фондів, бібліотечно-бібліографічного обслуговування читачів та інші вирішуються ними безпосередньо.

6.10. Обов'язки працівників Бібліотеки  визначаються правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими інструкціями, чинним законодавством і даним Статутом.

6.11. Бібліотека організовує підвищення кваліфікації кадрів, вивчає, аналізує, узагальнює і поширює свій передовий досвід, запроваджує кращий вітчизняний і світовий досвід у практику роботи.    

 

 

7. ТРУДОВИЙ  КОЛЕКТИВ БІБЛІОТЕКИ

7.1.Трудовий колектив Бібліотеки становлять усі працівники, які беруть участь у його діяльності згідно з трудовим договором (контрактом, угодою). Повноваження трудового колективу  реалізується загальними зборами.

7.2. Трудовий  колектив Бібліотеки формується на загальних засадах  відповідно до вимог чинного законодавства України.

7.3. Умови організації та оплати праці трудового колективу Бібліотеки, їх соціальний захист визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України. Відносини між уповноваженим органом управління та трудовим колективом регулюються  колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку. Спірні питання врегульовуються відповідно до норм чинного законодавства.

7.4. Загальні збори  трудового  колективу  Бібліотеки:

       - розглядають і схвалюють проект  колективного договору;

       - заслуховують інформацію  про виконання сторонами колективного договору;

       - беруть участь у вирішенні питань соціального розвитку Бібліотеки.

      

8. ПРИПИНЕННЯ  ДІЯЛЬНОСТІ  БІБЛІОТЕКИ

8.1. Діяльність Бібліотеки припиняється в результаті передачі всього свого майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.

8.2. Злиття, приєднання, поділ та перетворення здійснюється за рішенням Засновника  або у випадках, передбачених законом - за рішенням суду або відповідних органів державної влади.

8.3. Засновник  або суд призначають за погодженням з  органом, який здійснює державну реєстрацію, комісію з припинення діяльності  (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо) та встановлюють порядок і строки припинення діяльності Бібліотеки відповідно до чинного законодавства України.

8.4. Виконання функцій комісії  з припинення діяльності Бібліотеки  може бути  покладено на уповноважений орган управління Бібліотеки.

8.5. У разі злиття Бібліотеки з іншим суб’єктом господарювання усі майнові права та обов’язки  кожного з них переходять до суб’єкта господарювання, що утворений внаслідок злиття.

У разі приєднання Бібліотеки до іншого суб’єкта господарювання, до останнього переходять усі його майнові права та обов’язки, а в разі приєднання одного або кількох суб’єктів господарювання до Бібліотеки – до неї переходять усі майнові права та обов’язки приєднаних суб’єктів господарювання.

У разі поділу Бібліотеки усі її майнові права та обов’язки переходять за розподільним актом (балансом)  у відповідних частках до кожного з нових суб’єктів господарювання, що утворені внаслідок цього поділу.

 У разі виділення одного або кількох нових суб’єктів господарювання, до кожного з них переходять за розподільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов’язки Бібліотеки.

У разі перетворення Бібліотеки в інший суб’єкт господарювання усі її майнові права і обов’язки переходять до новоутвореного суб’єкта господарювання.

8.6. Бібліотека може бути ліквідована:

       - за рішенням Засновника;

       - за рішенням суду про визнання судом недійсної  державної  реєстрації юридичної особи, через допущенні при її створенні порушення, які не можна усунути, а також  в інших випадках, передбачених чинним законодавством України.

8.7. Бібліотека  втрачає права юридичної особи і визнається такою, що припинила існування з моменту вилучення відомостей про неї з державного реєстру.


9.  ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ

9.1.Статут, доповнення та зміни до нього, що оформлюються у вигляді доповнень, або нової редакції, затверджуються рішеннями Підгородненської міської ради.

9.2.Статут та зміни до нього реєструється у відповідності до чинного законодавства України.

9.3. Зміни до Статуту Підгородненської  міської бібліотеки Підгородненська міської ради набирають чинності з дня їх державної реєстрації.





Міський голова                                                                    Андрій ГОРБ






Затверджено рішенням сесії міської ради

№ від

 

Комунальний заклад  «Підгородненська міська публічна бібліотека для дітей» Підгородненської міської ради

Директор

1


Бібліотекар І категорії по обслуговуванню дітей дошкільного віку та учні 1-4 класі

1


Провідний бібліотекар по обслуговуванню учнів 5-9 класів

1


Бібліотека-філія с. Спаське

Бібліотекар-завідувач філії

1





Бібліотека філія с. Дмитрівка

Бібліотекар-завідувач філії

1





Бібліотека філія с. Хуторо-Губиниха

Бібліотекар-завідувач філії

1


 

 

 

 

Міський голова                                                                                                      Андрій ГОРБ



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux