3. Забезпечення санітарного стану
опубліковано 17 січня 2022 року о 11:13

3.1. Відповідальність за санітарний стан вулиць, прибережних зон, парків, скверів, ринків, кладовищ та інших об'єктів на території населених пунктів Громади покладається:

3.1.1. Прибудинкових територій відомчого житлового фонду і закріплених виконавчим комітетом Підгородненської міської ради – на керівників підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності і відомчої належності.

3.1.2. Прибудинкових територій будинків, що належать житлово-будівельним кооперативам і об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків – на керівників кооперативів і об'єднань.

3.1.3. Прибудинкових територій будинків та споруд, що належать громадянам на правах приватної власності або знаходяться у користуванні – відповідно на власників будинків і користувачів.

3.1.4. Територій, що закріплені за спортивними спорудами, об’єктами соціальної, культурно-побутової сфери, закладами освіти та медицини – відповідно на власників (користувачів, балансоутримувачів) об'єктів.

3.1.5. Зупинок міського громадського транспорту, в тому числі кінцевих зупинок маршрутних таксі, – на керівників підприємств, організацій, установ та фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності, за якими закріплені зупинки.

3.1.6. Території організованої парковки та стоянки автотранспорту – на керівників підприємств, організацій і установ, уповноважених органами місцевого самоврядування уповноважених здійснювати збір коштів за паркову.

3.1.7. Територій стадіонів, парків, зелених зон, пляжів, об'єктів соціальної, культурно-побутової сфери усіх форм власності – на керівників підприємств, у віданні яких вони знаходяться або закріплені рішенням виконавчого комітету Підгородненської міської ради.

3.1.8. Територій, що прилягають до тимчасових споруд, кіосків, павільйонів, та підприємств торгівлі та побуту, закріплених в установленому порядку за ними територій – на керівників підприємств торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування усіх форм власності.

Зазначені підприємства, крім прибирання території, зобов'язані забезпечити встановлення урн біля своїх підприємств, чистоту вікон та вітрин, освітлення території перед фасадами споруд в темний час доби;

3.1.9. Територій ринків, торгівельних зон і прилеглих до них територій та закріплених за ними в установленому порядку територій, літніх майданчиків закладів торгівлі і громадського, харчування – на керівників ринків, закладів торгівлі і громадського харчування, відповідальних осіб. Ці підприємства, крім прибирання території, зобов'язані забезпечити встановлення урн, біотуалетів (за відсутності капітальних) на своїх територіях і забезпечити їх обслуговування, своєчасне вивезення сміття.

Встановлення об’єктів дрібно – роздрібної торгівельної мережі юридичними та фізичними особами на вулицях населених пунктів Громади проводиться на підставі та дозволу, виданого виконавчим комітетом Підгородненської міської ради в установленому порядку. Торгівля у невизначених місцях забороняється.

3.1.10. Зливової каналізації, оглядових і зливоприймальних колодязів, своєчасний ремонт люків, водостоків, зливоприймальних решіток, прибирання і очищення лотків, канав, труб, дренажів, що призначаються для відводу поверхневих і ґрунтових вод із вулиць і шляхів, очищення і негайний вивіз відходів із зливоприймальних колодязів, тощо – на керівників підприємств, на балансі яких вони знаходяться або які здійснюють їх обслуговування відповідно договору.

3.1.11. Територій цвинтарів, братських поховань – на керівників підприємств, на балансі яких вони знаходяться або за якими вони закріплені рішенням виконавчого комітету міської ради.

3.1.12. Ділянок, підготовлених під забудову і тих, що звільнились після зносу – на власників, користувачів земельних ділянок.

3.1.13. Територій, відведених під забудову, – на керівників підприємств та організацій, яким відведені ці земельні ділянки рішенням міської ради.

3.1.16. Територій, що прилягають до трансформаторних і розподільних підстанцій, а також біля опор і в межах охорони ЛЕП – на керівників підприємств, на балансі яких вони знаходяться.

3.1.17. Територій, що прилягають до котелень – на керівників підприємств, на балансі яких вони знаходяться.

3.1.18. Туалетів, що перебувають у комунальній власності, а також у власності юридичних і фізичних осіб – на керівників підприємств, фізичних осіб, на обслуговуванні або у власності яких вони знаходяться.

      3.2. Вивезення твердих побутових відходів за договорами з організаціями і громадянами, що володіють будинками, земельними ділянками іншими джерелами утворення відходів на правах приватної власності або їх орендують, а також вивіз рідких нечистот від житлових організацій, домовласників, соціально-побутових підприємств та інших підприємств за їх заявкою здійснюється спеціалізованими експлуатаційними підприємствами.

Вивіз промислових відходів на переробку, утилізацію та захоронення здійснюється підприємствами відповідно до укладених договорів.

3.3. Підприємства, які надають послуги у сфері поводження з відходами, відповідно до їх функціонального призначення зобов'язані:

3.3.1. вивозити тверді та рідкі побутові відходи, на видалення яких укладено договори, регулярно, згідно з умовами договору;

3.3.2. проводити контроль за роботою екіпажів на лінії, виконанням графіка роботи, виявляти та усувати причини, що перешкоджають своєчасному вивезенню побутових відходів;

3.3.3. вести систематичну роз'яснювальну і виховну роботу серед населення з питань дотримання санітарного режиму і вимагати безумовного його виконання;

3.3.4. складати акти, протоколи на порушників санітарного режиму і передавати матеріали до адміністративних комісій;

3.3.5. плата за вивіз відходів проводиться за існуючими тарифами відповідно до норм накопичення у терміни, визначені договором;

3.3.6. вивіз твердих і рідких побутових відходів із відомчого житлового фонду може проводитись власним транспортом на визначені місця при наявності договору із суб'єктами права власності або користування цими місцями;

3.3.7. відсутність договору на вивіз ТПВ та створення несанкціонованих смітників, тягне за собою цивільно-правову і адміністративну відповідальність відповідно кодексу України про адміністративні правопорушення. Громадянин, який створює несанкціоноване сміттєзвалище, компенсує вартість заходів з його ліквідації за власний кошт. У разі якщо таке звалище створює юридична особа вартість заходів з його ліквідації компенсує керівник.

Створенням звалища вважається зафіксований факт викидання сміття в невстановленому місті. Вартість ліквідації звалища визначається комісією склад якої затверджує Виконком Підгородненської міської ради.

 

3.4. Громадяни, які мають будинки та земельні ділянки на правах приватної власності, зобов'язані:

3.4.1. Утримувати фасад будинку, огорожу, двір і прилеглу територію в чистоті та належному санітарному стані.

3.4.2. Укладати договори на вивіз ТПВ із спеціалізованими підприємствами визначеними згідно встановлених процедур перевізниками ТПВ.

3.5. Власники тварин зобов’язані утримувати їх відповідно до Правил тримання домашніх та сільськогосподарських тварин які діють на території  населених пунктів Підгородненської міської ради, інших нормативно-правових актів, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм; не допускати порушень прав і законних інтересів інших фізичних і юридичних осіб, не створювати загрози безпеці людей, а також іншим тваринам. Облаштовувати місця для утримання тварин та та забезпечувати видалення і переробку відходів їх життєдіяльності згідно відповідних нормативно-правових актів, санітарно-гігієнічних і ветеринарних норм.

3.6. Власники домоволодінь, де є собака, зобов’язані установити на парканах таблички, а також дзвінки, якщо у дворі знаходиться відв’язана собака.

3.7. Юридичні та фізичні особи, які здійснюють в установленому порядку будівельні або ремонтно-будівельні роботи, забезпечують в кінці робочої зміни належний санітарний порядок на дільниці і вивезення будівельного сміття.

При проведенні робіт, пов'язаних з розриттям ґрунту, юридичні та фізичні особи забезпечують відновлення поверхні пошкодженої ділянки та існуючого покриття в термін, встановлений дозволом, який видається уповноваженим підрозділом виконавчого комітету міської ради в установленому порядку.

3.8. Організації, які мають на балансі підземні комунікації з колодязями, зобов’язані утримувати їх в належному стані, не допускати випадків, коли на колодязях відсутні кришки або решітки.

3.9. Вікна-вітрини магазинів, майстерень побутового обслуговування, інших підприємств сфери послуг, рекламні оформлення, оголошення, афіші повинні утримуватись у належному стані, виконуватись державною мовою та розташовуватись відповідно до планів оформлення міста, узгоджених з відповідним чином.

3.10. Громадянам, та суб’єктам підприємницької діяльності забороняється:

3.10.1 Складання ТПВ, будівельних та промислових відходів, гілок, опалого листя, бур’яну прибраного з територій підприємств, організацій, установ, прибудинкових, присадибних територій, тротуарів, газонів на прилеглі території, на проїзну частину, пішохідну частину, зелені смуги та узбіччя вулиць і провулків, вивезення їх у не визначені для цього місця, а також спалювання на території населених пунктів Підгородненської міської ради.

3.10.2.  Порушувати тишу з двадцять другої до восьмої години.

3.10.3. Проводити у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а у святкові та неробочі дні цілодобово ремонтні роботи, що супроводжуються шумом. Власник, наймач (орендар) приміщення, в якому передбачається проведення ремонтних робіт, зобов'язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Рівень шуму, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм.

3.10.4. Утримувати на балконах, лоджіях тварин, птицю, голубів, мити балкони зливанням води.

3.10.5. Витрушувати одяг, килими, інші речі у під'їздах, парадних входах до будинків, із балконів, лоджій і вікон, кидати з балконів і вікон різні предмети.

3.10.6. Розклеювати оголошення, афіші на будинках, стовпах, парканах, деревах та інших не визначених для цього місцях.

3.10.7. Підприємствам, організаціям на балансі або утриманні яких є зупинки міського пасажирського транспорту забезпечити наявність місць для розміщення об’яв та оголошень.

3.10.8. Висаджувати городні культури, пасти худобу і птицю у не відведених для цього місцях, на прилеглій території, комунальних дворах, на вулицях, площах, у скверах, парках, на пляжах, в санітарних зонах об'єктів водопостачання.

3.10.9.  Вигулювати собак без поводків і намордників, відвідувати з собаками магазини, підприємства громадського харчування, об'єкти соціального, культурного та побутового призначення.

3.10.10. Вигулювати домашніх тварин на дитячих майданчиках внутрішньо-будинкових територій.

3.10.11. Забороняється паління тютюнових виробів та використання пристроїв, які слугують замінниками сигарет на робочих місцях та в громадських місцях (за винятком місць, спеціально для цього відведених), а саме:

в будівлях, спорудах (їх частинах), які доступні або відкриті для населення вільно чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їздах;

у підземних пішохідних переходах;

на стадіонах та у закритих спортивних спорудах;

у навчальних та освітньо-виховних закладах;

на територіях дитячих майданчиків, дитячих розважальних атракціонів, майданчиків для відпочинку та дозвілля та 50-метрова зона навколо них;

у приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, інших державних установ;

у закладах культури;

у громадському транспорті.

3.10.12. Самовільне прокладання комунікацій та інженерних мереж на комунальних територіях.

3.11.  Громадянам, підприємствам, організаціям, установам, незалежно від форм власності та відомчої належності, забороняється:

3.11.1. Без відповідного дозволу виконавчого комітету Підгородненської міської ради або уповноваженого органу проводити на території комунальної власності роботи щодо прокладення водопровідних, каналізаційних, газових та інших інженерних мереж.

3.11.2. Складання сміття, будівельних та промислових відходів, гілок, опалого листя, бур’яну прибраного з територій підприємств, організацій, установ, прибудинкових, присадибних територій, тротуарів, газонів на прилеглі території, на проїзну частину, пішохідну частину, зелені смуги та узбіччя вулиць і провулків, вивезення їх у не визначені для цього місця, також забороняється спалювання твердих побутових відходів, будівельних та промислових відходів, гілок, опалого листя, бур’яну спалювання на території населених пунктів громади.

3.11.3.   Здійснювати паркування, проїзд автотранспорту у невстановлених місцях.

3.11.4. Забруднювати вулиці при перевезенні вантажів, виїзді автотранспорту з будівельних майданчиків.

3.11.5. Допускати заростання бур'янами та карантинними рослинами газонів, квітників, прилеглих територій до будинків, присадибних ділянок, прибудинкових територій та інших об'єктів, що знаходяться у їх володінні та користуванні, закріплених територій.

3.11.6. Накопичення побутового та будівельного сміття на кладовищах та безпосередньо прилеглих до них територіях.

3.11.7. Проїзд транспортними засобами територією кладовищ, крім спеціального транспорту у випадках, обумовлених Законом України «Про поховання та похоронну справу».

3.11.8. В’їзд транспортними засобами з метою установлення надмогильних споруд то благоустрою могил без дозволу адміністрації кладовищ.

3.11.9. Розміщення будівельних матеріалів, механізмів, конструкцій, будівельних вагончиків на прилеглі території, на проїзну частину, пішохідну частину, зелені смуги та узбіччя вулиць і провулків.

3.11.10. Здійснювати виносну та сезону торгівлю з рук, із машин або іншим чином у невстановлених місцях.

3.11.11. Пошкоджувати зелені насадження.

3.11.12. В’їзд автотранспорту, крім технологічного, до місць масового відпочинку і зелених зон. Біля місць масового відпочинку людей зони для стоянки автотранспорту визначаються виконавчим комітетом міської ради.

3.11.13. Звалювати сміття, тверді, та побутові відходи, зливати рідкі відходи та побутові стоки на території населених пунктів в річки, схили і спуски до них, а також в місцях масового відпочинку, лісосмугах і зелених насадженнях.

3.11.14. Скидати в зливову каналізацію виробничі та побутові стоки, нафтопродукти, кидати сміття, пісок та інше.

3.11.15. Пересування вулицями міста, механізмів на гусеничному ходу.

3.11.16. Здійснювати мийку, ремонт автомобілів, причепів, мотоциклів, моторолерів, купання тварин, прання білизни на подвір'ях державного, кооперативного, громадського житлового фонду, на дорогах, тротуарах, газонах, біля водойм, водорозбірних колонок.

3.11.17. Здійснювати забудову територій населених пунктів з порушенням встановленого порядку та чинних норм.

3.11.18. Перекриття вулиць, шляхів під’їзду до будівель, житлових будинків та споруд без погодження з органами поліції та  Підгородненською міською радою.

3.11.19. Розміщення вигрібних ям, ям та естакад для ремонту авто інших споруд на прилеглих територіях.

3.11.20. Вирубувати та пошкоджувати дерева й кущі, газони, квітники, руйнувати мурашники, пташині гнізда у прибережних смугах, місцях відпочинку, на туристичних базах, в лісопарковій зоні.

3.11.21. Знесення аварійних та сухостійних зелених насаджень без дозволу комісії, затвердженої відповідним рішенням виконавчого комітету міської ради.

3.11.22 Самовільне облаштування трубопроводів у прибережних захисних смугах для забору води з водойм, трубопроводів для скидання стоків. Трубопроводи прокладені самовільно підлягають демонтажу. Витрати за демонтаж компенсує власник земельної ділянки від якої прокладено трубопровід добровільно, згідно виставленого рахунку, або примусово в судовому порядку.

 3.11.23 У межах прибережних захисних смуг - розорювання земель, садівництво, городництво, будівництво дач, гаражів, мийки та обслуговування транспортних засобів і техніки, облаштування звалищ сміття, гноєсховищ, накопичення рідких, твердих побутових і виробничих відходів, розміщення будівельних матеріалів.

  Прокладання водопроводу, каналізації, електромереж, розташування насосного обладнання без належним чином затверджених проектних документів.

   Прибережні захисні смуги річок, струмків, потоків повинні утримуватись у належному санітарному стані організаціями, у віданні яких вони знаходяться або за якими вони закріплені рішенням виконавчого комітету міської ради, а також мешканцями приватного житлового масиву.

3.11.24 Самовільно, змінювати рівень та профіль прилеглих територій, тротуарів, узбіч доріг, пішохідних доріжок, велосипедних доріжок тощо.

3.11.25 Створювати перешкоди вільному стоку дощової та талої води з проїзної частини доріг, узбіч та з тротуарів, відводити дощову воду з будівель та подвір’їв на дороги, тротуари та узбіччя, прилеглу терарію.

3.11.26 Самовільно, без дозволу, висаджувати дерева, кущі, влаштовувати городи, якщо таке не передбачено проектом благоустрою відповідної території суперечить будівельним нормам і правилам.

3.11.27  Проводити земельні, будівельні, монтажні та інші роботи без документального оформлення згідно встановленого порядку.

3.11.28  Використовувати не за призначенням контейнери для збору твердих побутових відходів.

3.11.29 Наклеювати оголошення та інформаційно-агітаційні плакати, рекламу, листівки тощо у не визначених спеціально для цього місцях.

3.11.30 Робити написи, малюнки на стінах будинків, споруд, парканах, тротуарах, шляхах, набережних, тощо.

3.11.31. Самовільно встановлювати рекламні конструкції, інформаційно-рекламні плакати, торговельні лотки, кіоски, павільйони, та засоби політичної агітації.

3.11.32 Встановлювати дорожні знаки без погодження з відповідним уповноваженими органами.

3.11.33 Забруднювати, самовільно змінювати межі прибережної смуги водних об’єктів;

3.11.34 Залишати автотранспортні засоби, механізми, контейнери на внутрішньоквартальніх проїздах або переобладнувати проїзди, у спосіб, що заважає проїзду спеціальних машин швидкої допомоги, пожежної, прибиральної та аварійної техніки, а також влаштовувати постійні стоянки службового, приватного, вантажного і пасажирського транспорту у невизначених місцях на прибудинкових територіях, прилеглих територіях до гаражів, автостоянок, тощо.

3.11.35 Зберігати товари і тару на прилеглих до об’єктів торговельної діяльності та сфери послуг територіях проїзної частині вулиць, тротуарах, інших територіях загального користування.

3.11.36  Використовувати земельні ділянки не за призначенням.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux